Mardin Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çanakkale ruhu mobil müze ile Mardin’e taşındı

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI’NA BAĞLI ÇANAKKALE SAVAŞLARI VE GELİBOLU TARİHİ ALAN BAŞKANLIĞININ YAPMIŞ OLDUĞU ÇANAKKALE SAVAŞI MOBİL MÜZESİ MARDİN’E GELEREK VATANDAŞLARIN ZİYARETİNE AÇILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çanakkale ruhu mobil müze ile Mardin’e taşındı
324 views
30 Ekim 2020 - 9:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığının yapmış olduğu Çanakkale Savaşı mobil müzesi Mardin’de vatandaşların ziyaretine açıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca yapılan Çanakkale Savaşı mobil müzesi kent kent gezmeye devam ediyor. Mobil müzenin son durağı Mardin oldu. Kente gelen Çanakkale Savaşı mobil müzesi, 2 gün boyunca vatandaşların ziyaretine açıldı. Konu ile ilgili bilgi veren proje koordinatörü Engin Karataş, Mardin’de özellikle gençlerin ve orta yaş grubundaki insanların müzeyi ziyaret ettiğini söyledi. Karataş, “Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığının yapmış olduğu Çanakkale Savaşı mobil müzesi 2 gün boyunca Mardin’de bulunarak, mobil müzemizi Mardin halkının hizmetine açtık. Buradan sonraki noktamız Diyarbakır. Diyarbakır’da 2 gün boyunca Dağkapı Meydanı’nda bulunacağız. Müzemizin içerisinde 7 ayrı vitrinde tarihi eserler, belgeseller ve görseller eşliğinde Çanakkale Savaşları’nı misafirlerimize anlatmaktayız. Pandemi süreci sebebiyle içeriye 10’ar kişilik gruplar alıyoruz. Maske kontrolü, ateş ölçümü ve sosyal mesafeye dikkat etme kullarına uyuyoruz. El dezenfektanımız bulunmaktadır. Mardin’de özellikle genç yaşta arkadaşlarımız müzemize gelerek teşekkür ettiler. Bizde ayaklarına sağlık diyoruz. Orta yaş grubunun da yoğun ilgisini gördük. Buradaki hizmetlerimizi Mardin halkına sunduğumuz için bizlere teşekkür ettiler. İlgisinden dolayı Mardin halkına teşekkür ediyoruz” dedi.

Vatandaşlar, mobil müzenin Mardin’e gelmesinden dolayı mutlu olduklarını söylediler.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.