Mardin Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

’Mardin’i Keşfediyoruz Projesi’ başladı

ETKİNLİĞİN İLK GÜNÜNE MARDİN VALİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ MAHMUT DEMİRTAŞ KATILIM SAĞLAYARAK ŞEHİT ONBAŞI SALİH ALBAYRAK ORTAOKULU VE ŞENKÖY ANADOLU LİSESİ’NDEN GELEN ÖĞRENCİLERLE HASBİHAL ETTİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
’Mardin’i Keşfediyoruz Projesi’ başladı
319 views
17 Şubat 2022 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın katılımlarıyla, gençlerin gezerek tarihi kenti keşfedecekleri “Mardin’i Keşfediyoruz Projesi” başlatıldı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Mardin’i Keşfediyoruz Projesi” kapsamında ilçelerimizde okuyan lise öğrencilerine yönelik eğitim, sinema, eğlence, tarih gezisi etkinlikleri düzenlenecek.

Gençlerde tarihi bilinç uyandırılması hedeflenen proje, Gençlik Merkezi, Kasımiye Medresesi, Mardin Müzesi, Kültür Sokağı, Hatuniye Medresesi, Zinciriye Medresesi ziyaretleri ile Mardin’in kültürel ve tarihi zenginliklerini tanıdıktan sonra etkinlik, “Kesişme: İyi ki Varsın Eren” filminin izlenmesi ile son bulacak. Proje eğitim ve öğretim yılı boyunca salı ve perşembe günü olmak üzere haftanın iki günü düzenlenecek.

Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinliğin ilk gününe Mardin Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş katılım sağlayarak Şehit Onbaşı Salih Albayrak Ortaokulu ve Şenköy Anadolu Lisesi’nden gelen öğrencilerle hasbihal etti. Şehit Onbaşı Salih Albayrak’ın babası Mehmet Albayrak’a, Vali Demirtaş tarafından Türk bayraklı plaket hediye edildi.

Proje, tüm ilçeler dahil edilerek salı ve perşembe olmak üzere haftanın iki günü eğitim-öğretim dönemi boyunca devam edecektir. Müracaatlar ise ilçe milli eğitim müdürlükleri üzerinden sağlanacağı belirtildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.