Mardin Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vali Demirtaş, “Bugünün ve geleceğin Mardin’ini el birliğiyle inşa ediyoruz”

MARDİN VALİSİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ MAHMUT DEMİRTAŞ, SAVUR VE MAZIDAĞI İLÇELERİNDE OKUL MÜDÜRLERİ, MAHALLE MUHTARLARI VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ.GERÇEKLEŞEN BULUŞMALARDA VALİ DEMİRTAŞ, OKUL MÜDÜRLERİN, SİVİL TOPLUM KURULUŞ TEMSİLCİLERİN VE MUHTARLARIN TALEP VE SORUNLARINI DİNLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vali Demirtaş, “Bugünün ve geleceğin Mardin’ini el birliğiyle inşa ediyoruz”
124 views
06 Ekim 2021 - 18:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, muhtarlar ve vatandaşlar ile bir araya gelerek sorunları, sıkıntıları ilk ağızdan dinledikten sonra yaptığı açıklamada bugünün ve geleceğin Mardin’ini el birliğiyle inşa ettiklerini belirterek, “Bu toplantılarda vatandaşlarımızın sorunlarını, muhtarlarımızın sıkıntılarını ilk ağızdan dinliyor; karşılaşılan durumlara ivedilikle müdahale ediyoruz. Sizlerden gelen talepler ve bu toplantılardan edindiğimiz çıkarımlar doğrultusunda, bugünün ve geleceğin Mardin’ini el birliğiyle inşa ediyoruz” dedi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Savur ve Mazıdağı ilçelerinde okul müdürleri, mahalle muhtarları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Gerçekleşen buluşmalarda Vali Demirtaş, okul müdürlerinin, Sivil Toplum Kuruluş temsilcilerin ve muhtarların talep ve sorunlarını dinledi. Toplantıda konuşan Vali Demirtaş, en öncelikli konu olarak gördükleri eğitimde; geleceğin teminatı olan çocukların daha modern ve rahat ortamlarda eğitim görmelerini sağlamak amacıyla, eğitim yatırımlarının her geçen gün arttığına dikkat çekerek kente yeni okulların hizmette girmeye başladığını söyledi.

“Mardinli hemşehrilerimizi devasa yatırımları ile buluşturduk”

Vatandaşlara her alanda devasa kamu yatırımları ile buluşturduklarını dile getiren Vali Demirtaş, muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada “İlimizin artılarını ve eksilerini belirleyip zayıf yönlerimizi güçlendirecek, güçlü taraflarımızı daha da pekiştirecek çalışmaları başlattık. Sizler, kamu yönetiminin sahadaki uygulayıcıları olarak en başta ’insanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla hareket etmeli, kimsesizlerin kimsesi olmalısınız. Muhitinizde yaşayan her bir vatandaşımızdan mutlak surette haberdar olmalısınız. Zenginini yoksulunu, fakirini fukarasını, hastasını bilmelisiniz. Askere gideceği, döneceği; düğün yapıp evleneceği; emekli, dul ve yetimi kapı kapı, hane hane bileceksiniz. Vatandaşla iç içe olacaksınız. Düğününde halayın başında, cenazesinde yanı başında olacaksınız. Hastalandığında koluna girip refakat edeceksiniz. Böyle olacaksınız ki sizin muhtarlığınızın bir manası, odada bir anlamı olsun. Yoksa muhtarlık makamda oturma yeri değildir. Muhtarlık, odasına gelenin işinin yapıldığı, vaktin boş sohbetle geçirildiği yer değildir. Muhtarlık, mahallenizin dertleriyle dertlenip çözüm bulmak için kafa yorduğunuz yerdir. O sebeple bu odanın hakkını vermenin gayreti içerisinde olmalısınız” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.