Mardin Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MAÜ, BİLSEM’lerde görevli öğretmenlere lisans üstü eğitim verecek

MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ (MAÜ) İLE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI (MEB) ÖZEL EĞİTİM VE REHBERLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA BİLİM VE SANAT MERKEZLERİNDE (BİLSEM) GÖREVLİ ÖĞRETMENLERİN LİSANSÜSTÜ EĞİTİMLERİNE İLİŞKİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MAÜ, BİLSEM’lerde görevli öğretmenlere lisans üstü eğitim verecek
251 views
19 Aralık 2020 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında Bilim ve Sanat Merkezlerinde (BİLSEM) görevli öğretmenlerin lisansüstü eğitimlerine ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

BİLSEM’lerde görevli öğretmenlerin yüksek lisans ve doktora eğitimlerini MAÜ’de yapabilmelerini sağlayan ve iki kurum arasında eğitim, öğretim ve araştırmaya ilişkin iş birliğine gidilmesini kapsayan protokol, MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül ile MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar tarafından online ortamda imzalandı. Bakanlık tarihinin en hızlı protokolünü imzaladıklarını aktaran Mehmet Nezir Gül, kurum olarak protokol niyetlerinin beyan edilmesinin ardından kısa sürede taleplerine karşılık verildiğini belirterek, MAÜ yönetiminin vizyonu ve bu konulardaki işbirliğine açık iradesinin takdire şayan olduğunu ifade etti.

MAÜ’de bulunan önemli sayıda yüksek lisans ve doktora programlarının bölgeye avantaj sağladığını belirten Rektör Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, lisansüstü programlarda diğer kuruluşlara hizmet verebilecek alt yapıya sahip olduklarını belirterek, “İşleri olabildiğince hızlı ve bürokratik detaylara boğulmadan yapabilmek bizler için önemli. İmzalanan bu protokol, hem bizim için hem BİLSEM için avantaj sağlayacak. Milî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile üniversitemiz iş birliğinde, Milî Eğitim Bakanlığına bağlı bilim ve sanat merkezlerinde görev yapan öğretmenlerin, üniversitemiz bünyesindeki bölümlerde lisansüstü eğitim almalarına imkan sağlanacak. Öğretmenler, güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda üniversitemizin imkan ve deneyimlerinden yararlanarak lisansüstü eğitim ile elde ettikleri bilgi ve deneyimlerini bilim-sanat merkezlerine aktarabilecek” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.