Mardin Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mardinliler 15 Temmuz şehitlerini andı

15 TEMMUZ GECESİNİ MİLLETİN HER BİR FERDİ FARKLI ŞEHİRLERDE, AYNI DUYGU VE HEYECANLA YAŞADIĞINI BELİRTEN VALİ DEMİRTAŞ, “15 TEMMUZ, YERLİ VE YABANCI İŞBİRLİKÇİLERE, HAD BİLDİRME GÜNÜDÜR. 15 TEMMUZ, İHANETLE DİRİLİŞ VAKTİDİR. BİR MİLLETİN UYANIŞI, KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞUŞUDUR. BİZLER DE O GECE ADANA’DA GÖREVİMİZİN BAŞINDAYDIK. DARBECİ HAİNLER, ADANA’DA İNCİRLİK ÜSSÜ’NÜ, SÖZDE SIKIYÖNETİM KOMUTANLIĞI OLARAK BELİRLEMİŞLERDİ. BURADAN UÇAKLARINA YAKIT İKMALİ YAPARAK, DARBE GİRİŞİMİNİN ŞİDDETİNİ DAHA DA ARTTIRMAK İSTİYORLARDI. İNCİRLİK ÜSSÜNDE İLK OLARAK, ELEKTRİKLERİN KESİLMESİ TALİMATINI VERDİM. ARDINDAN ÜSSE GİRİŞ-ÇIKIŞ YASAĞI GETİRDİM. EMNİYETE AİT AĞIR VASITALARLA ÜSSÜN GİRİŞ KAPISINI KAPATTIRDIM. EMRİME AYKIRI HAREKET EDENLERE KARŞI VURUN TALİMATI VERDİM. BU TEDBİRLER, DARBECİLERİN MORALİNİ YERLE BİR ETTİ. YAŞANAN BU OLAYLARIN ARDINDAN, HAİN DARBECİLER GÖZALTINA ALINARAK ETKİSİZ HALE GETİRİLDİLER” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mardinliler 15 Temmuz şehitlerini andı
131 views
15 Temmuz 2021 - 23:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin bozguna uğratılmasının 5. yılında Mardin’de binlerce vatandaş ellerinde ay yıldızlı bayraklarla 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’na akın etti, şehitleri andı.

FETÖ’nün darbe girişimini protesto etmek ve 15 Temmuz şehitlerini anmak için 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nda düzenlenen etkinliğe Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhan Aktaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, Cumhuriyet Başsavcısı V. Enes Kürkçü, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, Vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları, Artuklu Üniversitesi Rektörü İbrahim Özcoşar, kamu kurum ve kuruluşlarının il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve 7’den 70’e binlerce vatandaş katıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marş okunması ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte konuşan Vali Mahmut Demirtaş, 15 Temmuz’un milletin milli ve manevi değerlerine, namahremine el uzatanlara en yüksek tondan verilen kutlu bir cevap olduğunu söyledi. 15 Temmuz gecesini milletin her bir ferdi farklı şehirlerde, aynı duygu ve heyecanla yaşadığını belirten Vali Demirtaş, “15 Temmuz, yerli ve yabancı işbirlikçilere, had bildirme günüdür. 15 Temmuz, ihanetle diriliş vaktidir. Bir milletin uyanışı, küllerinden yeniden doğuşudur. Bizler de o gece Adana’da görevimizin başındaydık. Darbeci hainler, Adana’da İncirlik Üssü’nü, sözde sıkıyönetim komutanlığı olarak belirlemişlerdi. Buradan uçaklarına yakıt ikmali yaparak, darbe girişiminin şiddetini daha da arttırmak istiyorlardı. İncirlik Üssünde ilk olarak, elektriklerin kesilmesi talimatını verdim. Ardından üsse giriş-çıkış yasağı getirdim. Emniyete ait ağır vasıtalarla üssün giriş kapısını kapattırdım. Emrime aykırı hareket edenlere karşı vurun talimatı verdim. Bu tedbirler, darbecilerin moralini yerle bir etti. Yaşanan bu olayların ardından, hain darbeciler gözaltına alınarak etkisiz hale getirildiler” dedi.

“15 Temmuz’da her birimiz, yedi düveli arkasına alan bir ihanet çetesinin planlarını bir gecede bozarak, tarihe yeni bir zaferi nakşettik” diyen Vali Demirtaş, “Allah’ın izni, milletimizin cesaret ve feraseti ile büyük bir badireyi geride bıraktık. Bundan sonra böyle bir tecrübe yaşamamak adına, 15 Temmuz’un bize verdiği dersleri doğru bir şekilde anlamalı ve anlatmalıyız. Bilmeliyiz ki 15 Temmuz darbe girişimi, milletimize yönelik ilk saldırı değildir; son saldırı da olmayacaktır. O nedenle perde arkasında sergilenen oyunu göstermek, hainlerin gerçek yüzleri ortaya çıkarmak, maskelerini düşürmek için, terör ve terör örgütleriyle mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bizler FETÖ’nün, PKK’nın, DEAŞ’ın, YPG’nin ve diğerler terör örgütlerinin arkalarında kimlerin olduğunu ve bu terör örgütlerinin birer maşa, birer piyon olduklarını da çok iyi biliyoruz. 15 Temmuz’da gösterdiğimiz birlik ve beraberlik ruhuyla; tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet anlayışı ile sonsuza dek bu topraklarda var olmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz karanlığında aynı tonda çarpan yürekleri de, ihanete karşı birleşen bilekleri de diri tutacağız. Tasada, kederde, sevinçte beraber olacağız” diye konuştu.

Vali Demirtaş, 15 Temmuz gecesini aydınlatan şehitlere, Allah’tan bir kez daha rahmet dileyerek, o gece şehadeti göze alıp hainlere karşı mücadele veren, kahraman gazilere minnet duygularımı ifade etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.