Mardin Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mardin’de Kapsayıcı Okul Kültürü Projesi hayata geçiriliyor

MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ, TÜM BİREYLERİN GELİŞİM VE ÖĞRENMESİNİ HEDEFLEYEN KAPSAYICI OKUL KÜLTÜRÜ VE UYGULAMALARININ İNŞA EDİLMESİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRMEK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mardin’de Kapsayıcı Okul Kültürü Projesi hayata geçiriliyor
492 views
23 Kasım 2020 - 10:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mardin Artuklu Üniversitesi, Tüm Bireylerin Gelişim ve Öğrenmesini Hedefleyen Kapsayıcı Okul Kültürü ve Uygulamalarının İnşa Edilmesi Projesini hayata geçirmek için çalışma başlattı.

Son bir yıl içerisinde gerçekleştirdiği önemli projelere bir yenisini daha ekleyen Mardin Artuklu Üniversitesi Tüm Bireylerin Gelişim ve Öğrenmesini Hedefleyen Kapsayıcı Okul Kültürü ve Uygulamalarının İnşa Edilmesi Projesini de hayata geçiriyor. Mardin Artuklu Üniversitesinin yürütücülüğünü üstlendiği ve Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Artuklu Rehberlik ve Araştırma Merkezinin de ortak olduğu Tüm Bireylerin Gelişim ve Öğrenmesini Hedefleyen Kapsayıcı Okul Kültürü ve Uygulamalarının İnşa Edilmesi Projesinin Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu tarafından kabul edildiği bildirildi.

Proje kapsamında verilecek olan eğitimlerin, bölümde bulunan öğretim elemanlarının katkılarıyla bir yıl süre ile yürütüleceğini ifade eden Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, “Proje ile birlikte, öğrencilerin nitelikli eğitim ve öğretime erişiminin sağlanmasının yanında düzenlenecek faaliyetler kapsamında aile, öğretmen ve yönetici eğitimleri, materyal geliştirme çalışmaları, bilimsel araştırmalar ve farkındalık artırıcı etkinliklerin yapılacak olmasını son derece önemli bir uygulama olarak görüyorum. Proje ile birlikte bölgedeki öğrenci ve eğitimcilerimize farklı bir bakış açısı sunulacağına inanıyorum” dedi.

Proje finansmanın Avrupa Birliği Hibe Programları kapsamında gerçekleştirildiğini ifade eden Mardin Artuklu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü öğretim üyesi ve proje koordinatörü Doç. Dr. Halis Sakız ise “Mardin’in farklı ilçelerinden 10 ilkokulun katılım sağlayacağı projede dezavantajlı koşullarda yaşayan öğrenciler başta olmak üzere, tüm öğrencilerin nitelikli eğitim ve öğretime erişiminin sağlanması adına üniversitemiz öğretim üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Ekinci danışmanlığında faaliyetler gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Proje sözleşmesinin taraflar arasındaki imzasının önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceği kaydedildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.