Mardin Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Altın yaldızlı cam ürünlere yoğun rağbet

MARDİN’DE HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDE ÜRETİLEN ALTIN YALDIZLI CAM ÜRÜNLER İLGİ GÖRÜYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Altın yaldızlı cam ürünlere yoğun rağbet
135 views
05 Ekim 2021 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mardin’de Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde üretilen altın yaldızlı cam ürünler yoğun ilgi görüyor.

Mardin’in Artuklu ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde cam ürünler altınla yaldızlanarak alıcının beğenisine sunuluyor. Cam vazo, kase, tabak, bardak ve birçok ürünün ilk önce folyo ile kaplanarak şekil verilmesinin ardından kumlama yapılıp, daha sonrasında altın ile yaldızlanarak 560 derece fırında fırınlanıp satışa sunuluyor. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ufuk Çete, pandemi döneminde bile satışların yoğun olduğunu söyledi. Faaliyet gösterilen cam atölyesinde üretilen ürünlerin, altın yaldız işlenerek tüketicinin kullanımına sunulduğunu bildiren Çete, “Bu satışları hem merkezimizden hem de merkezimize bağlı satış ofisinden yapıyoruz. Şu an merkezimize bu kursumuzda 14 tane kursiyerimiz var. Ama pandemi koşulları nedeniyle bunları dönüşümlü alıyoruz. Yarısını sabah, yarısını öğleden sonra getiriyoruz. Arkadaşlarımız burada açarken bu bölümünde folyo çalışmasını yapıyorlar. Öncelikle işlenen yöresel desenler cam nesnelerin üzerine monte edilip buradan kumlama bölümüne geçiyor. Kumlama bölümünde kumlanıp aşındırılan cam ürünlerimiz, boyama bölümüne geçip boyandıktan sonra 560 derece fırında fırınlanıp son kullanıcıya o şekilde teslim ediliyor” dedi.

“Altın yaldızlı ürünler ilgi görüyor”

Atölyelerinde üretilen ürünlerin yoğun bir rağbet gördüğünü ifade eden Çete, “Bu satış döner sermaye üzerinden yapıldığı için hem kursiyerlerimize hem de bu atölyede çalışan öğreticilerimize kar payından belli bir kısım ücret ödeniyor” diye konuştu.

Cam atölyesinde yaldızlama yapan Usta Öğretici Neval Aközen, “Şu an çalışılan objeyi yaldızlamak üzere çalışıyorum. Yaldızladım, yaldızlandıktan sonra fırınlayacağım. 580 derecede fırınladıktan sonra soğumasını bekleyip satışa sunuyoruz. Küçük ebatlarda 2 gram, ebatına göre değişiyor. 5 gram 6 gram değişiyor. Şu an elimdeki tabağa 2 gram altın kullandık” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.