Mardin Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vali Demirtaş, tarım üreticileri ile bir araya geldi

MARDİN VALİSİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN VEKİLİ MAHMUT DEMİRTAŞ, MARDİN İL TARIM MÜDÜRLÜĞÜNDE TARIM ÜRETİCİLERİ İLE BİR ARAYA GELEREK KENDİLERİNE %75 HİBELİ SERTİFİKALI KIRMIZI MERCİMEK TOHUMU VE YİNE %75 HİBELİ YONCA, FİĞ VE YEM BEZELYESİ TOHUMLARINI DAĞITTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vali Demirtaş, tarım üreticileri ile bir araya geldi
167 views
10 Ekim 2021 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde tarım üreticileri ile bir araya gelerek kendilerine yüzde 75 hibeli sertifikalı kırmızı mercimek tohumu ve yine yüzde 75 hibeli yonca, fiğ ve yem bezelyesi tohumlarını dağıttı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ’Tarım Arazilerinin Kullanımın Etkinleştirilmesi Projesi’ ve ’Çayır, Mera ve Yem Bitkileri Üretiminin Geliştirilmesi Projesi’ kapsamında üreticilere tohum desteği verildi. Tarım arazilerinin kullanımın etkinleştirilmesi projesi kapsamında yüzde 75 hibeli, sertifikalı kırmızı mercimek tohumluğu dağıtım projesinden Mardin ili 10 ilçesinde bulunan 833 çiftçi faydalanacak şekilde yaklaşık 14 bin dekar alan için 181 ton 600 kilogram kırmızı mercimek tohumluğu dağıtımı gerçekleştirildi.

Çayır, mera ve yem bitkileri üretiminin geliştirilmesi projesi kapsamında yine yem bitkileri ekili alanlarının genişletilmesi, çiftçilerin kaba yem ihtiyacının karşılanabilmesi ve hayvancılıkta girdi maliyetlerinin azaltılması maksadıyla yüzde 75 hibeli yonca, fiğ ve yem bezelyesi tohumluğu dağıtımı gerçekleştirildi. Bu proje kapsamında da Mardin ili 10 ilçesinde bulunan 81 çiftçi faydalanacak şekilde yaklaşık, yonca ekimi için bin 641 dekar alanda 8 ton 205 kilogram tohum, fiğ ekimi için 508 dekar alanda 5 ton 80 kilogram tohum, yem bezelyesi ekimi için 468 dekar alanda 4 ton 680 kilogram tohum dağıtımı gerçekleştirildi.

Vali Demirtaş program sonunda üretimin önemine değinerek çiftçilere bol hasadlı bir sene olması temennisinde bulundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.