Mardin Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türk Kızılay’ı Ramazan’da 8 milyon insana ulaşacak

TÜRK KIZILAY MARDİN’DE KIZILTEPE ŞUBESİ AÇILIŞINI YAPTI. AÇILIŞA TÜRK KIZILAY GENEL BAŞKANI KEREM KINIK DA KATILDI. KIZILAY’IN RAMAZAN AYINDA SEFERBERLİK MODUNDA ÇALIŞTIĞINI SÖYLEYEN KEREM KINIK, 8 MİLYON İNSANA ERİŞMEK GAYESİYLE ÇALIŞTIKLARI BELİRTTİ. SELMAN GÜNEŞ/ MARDİN İHA

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Türk Kızılay’ı Ramazan’da 8 milyon insana ulaşacak
239 views
22 Nisan 2021 - 13:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türk Kızılay Mardin’de Kızıltepe Şubesi açılışını yaptı. Açılışa Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık da katıldı. Kızılay’ın Ramazan ayında seferberlik modunda çalıştığını söyleyen Kerem Kınık, 8 milyon insana erişmek gayesiyle çalıştıkları belirtti.

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Kızıltepe Cumhuriyet Mahallesi eski Hastane Caddesi’nde bulunana Kızıltepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bahçesinde Kızılay Şubesi açılışında yaptığı konuşmada Mardin’de daha çok ihtiyaç sahibine ulaşacaklarını söyledi. Kınık, “Hem Kızıltepe’de açmış olduğumuz toplum merkezimizde hem de şubemizde daha çok ihtiyaç sahibine ulaşacağız, daha çok gence, daha çok engelliye ulaşacağız. Kızılay faaliyetlerini Mardin ve Kızıltepe’de daha çok yaygınlaştıracağız. Kızıltepe’de gerek afetlere hazırlık, gerek yoksullukla mücadele konusu olsun, gerek toplum sağlığı noktasında kan verme hizmetleri vesaire toplum sağlığı konusunda faaliyetlerimizi artırarak sürdüreceğiz” dedi.

“Yaklaşık 8 milyon insana erişmek gayesiyle şuanda çalışıyoruz”

Kızılay’ın Ramazan ayında seferberlik modunda çalıştığını ifade eden Kerem Kınık, “Kızılay Ramazan ayında bir seferberlik modunda çalışıyor. Yaklaşık 8 milyon insana erişmek gayesiyle şuanda çalışıyoruz. Yurt genelindeki 26 aş evimizde 600’e yakın şube ve temsilciliklerimizde, 60 bin civarındaki gönüllümüzden aldığımız güçle vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Gıda kolileri olsun, nakit destek olsun, bayramlık giysiler olsun, çocuklara yaptığımız desteklerle olsun iyilik köprüleri kurmaya çalışıyoruz, hayır sahiplerimiz ile ihtiyaç sahiplerimiz arasında. Ramazan ayı biliyorsunuz hem bir zekat ayı hem de bir fitre ayı. Vatandaşlarımızın desteklerini ihtiyaç sahiplerine bu ay içerisinde ulaştırmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Kınık, daha sonra Mardin Kızılay Kızıltepe Şubesi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa Kızılay yetkilileri katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.