Mardin Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Müziğin ritmi ile bakırları işliyor

MARDİN’DE BAKIRCI USTASI 37 YAŞINDAKİ ABDÜLHAMİT ÖZCAN, BAKIRLARI MÜZİĞİN RİTMİNE UYUM SAĞLAYARAK İŞLİYOR. ÇOCUKLUĞUNDAN BERİ BU İŞİ YAPTIĞINI KAYDEDEN ÖZCAN HOBİ OLARAK MÜZİKLE İLGİLENDİĞİNİ BU NEDENLE BAKIR İŞLERKEN MÜZİĞİN RİTMİNE UYUM SAĞLADIĞINI SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Müziğin ritmi ile bakırları işliyor
268 views
23 Aralık 2020 - 11:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mardin’de bakırcı ustası 37 yaşındaki Abdülhamit Özcan, bakırları müziğin ritmine uyum sağlayarak işliyor. Çocukluğundan beri bu işi yaptığını kaydeden Özcan hobi olarak müzikle ilgilendiğini bu nedenle bakır işlerken müziğin ritmine uyum sağladığını söyledi.

Mardin’in Artuklu ilçesindeki çarşıda bakırcı ustası olan Abdülhamit Özcan, çocukluğundan beri bakır oymacılığı yapıyor. Aynı zamanda hobi olarak müzikle ilgilenen Özcan, hobisini işine dahil ederek bakırları işliyor. Müzik ritmiyle birlikte bakırlara şekil varan Özcan, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi.

Yaklaşık 8 yıldır müzik ritmi eşliğinde bakır oymacılığı yaptığını kaydeden Özcan, müzik kulağının olduğunu, hobi olarak müzik yaptığını kaydetti. Bakır oymacılığı yaparken müzikle ritim tuttuğunu vurgulayan Özcan, “Bakır ve el sanatları mesleğini icra etmekteyim. Küçüklüğümden beri dede mesleği olan bakırcılığı babamla beraber sürdürmeye çalışıyoruz. Şahmeran çiziyorum, şahmeranın yanında müzik ritmi le beraber ortaya çıkardığımız bir çalışmamız var. Onu da az önce sunduk arkadaşımıza. Ritim üzerinde çalışma işlemini bir tek ben yapıyorum. Benim müzik kulağım var. Müziği seviyorum. Aynı zamanda da hobim olduğu için çalışma yaptığım zamanlarda uyguluyorum. Ritmik çalışma yapıyorum bakır oymacılığında. Yurt dışından ve buradan yerli ve yabancı turistler izlemeye geliyor. Yaklaşık 8 yıldır müzik ritmi ile çalışmaya başladım. Çalıştığım zaman da severek yapıyorum, zevk alıyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.