Mardin Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mardin’de turizmciler eylül ayından umutlu

BİNLERCE YILLIK GEÇMİŞİ BULUNAN VE ÖNEMLİ TARİHİ YAPILARI BÜNYESİNDE BARINDIRAN MARDİN’DE ESNAF GÖZÜNÜ, TURİST SAYISINDA ARTIŞIN YAŞANMASININ BEKLENDİĞİ EYLÜL AYINA ÇEVİRDİ. HER YIL YOĞUN TURİST AKINININ YAŞANDIĞI SONBAHARDA OTEL, RESTORAN, KAFE İŞLETMECİLERİ İLE REHBERLER TÜM HAZIRLIKLARINI TAMAMLAYARAK EYLÜL AYINI BEKLEMEYE BAŞLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mardin’de turizmciler eylül ayından umutlu
230 views
28 Ağustos 2020 - 15:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MARDİN (İHA) – Binlerce yıllık geçmişi bulunan ve önemli tarihi yapıları bünyesinde barındıran Mardin’de esnaf gözünü, turist sayısında artışın yaşanmasının beklendiği eylül ayına çevirdi. Her yıl yoğun turist akınının yaşandığı sonbaharda otel, restoran, kafe işletmecileri ile rehberler tüm hazırlıklarını tamamlayarak eylül ayını beklemeye başladı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya korona virüs, tüm dünyayı etkisi altına aldığı gibi turizm sektörünü de ciddi bir şekilde etkiledi. Son birkaç yılda turistlerin inanç ve kültür turizmi olarak gözde mekanı haline gelen Mardin, tarihi yapıları, etnik kültürel yaşamı ve hoşgörüsüyle kapılarını tekrar turistlere açmaya hazırlanıyor. Virüs bulaşma riskini azaltmak isteyen turizm işletmeleri, tüm tedbirleri alarak gözlerini yoğunluk yaşanması beklenen eylül ayına çevirdi.

“Ciddi bir beklenti içerisindeyiz”

Mardinli restoran işletmecisi ve MARGİAD Başkan Yardımcısı Nurullah Yalçın, sonbahar ayı için ciddi bir beklenti içerisinde olduklarını söyledi. Yalçın, “Mardin’de yüksek kesimde bulunan restoranımızdan bakıldığında Mezopotamya Ovasının tümünün göründüğü şark odamızda misafirlerimizi ağırlıyoruz. Mardin kozmopolit bir şehir, herkesi masal kentimize bekliyoruz. Eylül ayı için şu an ciddi anlamda bir beklenti içerisindeyiz. Korona virüs nedeniyle turizmde yaşanan sektenin son baharda telafisi olacağını düşünüyoruz” dedi.

“Eylül ayı için umudumuz var”

Mardin turizmi için eylül ayından umutlu olduklarını vurgulayan tur rehberi Ekrem Akkaya ise kıyı turizmini örnek göstererek, “Bütün otel, restoran ve kafeler hijyen kurallarına ciddi bir şekilde riayet ediyor. Aslında turist çekebiliriz. Çünkü bu yaz batı ve Ege bölgeleri kıyılarına bayram süresince çok büyük bir akın oldu. İnsanlar, Mardin’i medyadan değil ruhlarının atmosferini yaşadığı bir şekilde yaşamalarını isteriz. Bizler tur rehberleri olarak masa sayılarımızı düşürdük. Korona virüse karşı tedbirlerimizi aldık” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.