Mardin Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mardin’de turizmciler, aşılardan umutlu

MARDİN TURİZM VE OTELCİLER DERNEĞİ BAŞKANI ÖZGÜR GÜRGÖR, AŞININ TOPLUMUN BÜYÜK BİR KISMINA YAPILDIKTAN SONRA YIL İÇERİSİNDE MARDİN’DE TURİZM PATLAMASI BEKLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mardin’de turizmciler, aşılardan umutlu
224 views
29 Ocak 2021 - 10:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mardin Turizm ve Otelciler Derneği Başkanı Özgür Gürgör, korona virüs aşısı toplumun büyük bir kısmına yapıldıktan sonra yıl içerisinde Mardin’de turist patlaması beklediklerini söyledi.

Mardin’de pandemi süreciyle turizmin durma noktasına gelmesi, hem turizmi hem de esnafı olumsuz etkiledi. Aşılamanın başlamasıyla umutlar yeniden yükselirken Mardin Turizm ve Otelciler Derneği Başkanı Özgür Gürgör, aşının gelmesiyle bu yıl Mardin’de turizm açısından patlama beklediklerini kaydetti. 2020’nin acısını çıkarmayı hedeflediklerini kaydeden Gürgör, “Biliyorsunuz şu anda Mardin son yıllarda ciddi bir şekilde yükselen bir yıldız. Yapılan anketlerde her 10 kişiden 7’sinin Mardin’e gelmek istediği sonucu var. Yaklaşık bir yıla yakındır pandemi süreci devam ettiği için doğal olarak Mardin turizmi ciddi bir şekilde etkilendi. Sevindirici haber ülkemizde şu anda aşılmaların başladığıdır. İlk önce sağlık personelinin, 65 yaş, 90 yaş, yaşlı bakım evlerinde kalan ninelerimiz ve dedelerimiz onlar şu anda aşılanıyor” dedi.

“Aşının gelmesi bizi ciddi bir şekilde umutlandırdı”

Aşının gelmesinin kendilerini ciddi bir şekilde umutlandırdığını aktaran Gürgör, “2021 sezonunun çok iyi geçeceğini düşünüyoruz. Bu aşılama sistemi ile toplumun tümünün aşılanmasından sonra Mardin’e yerli ve yabancı turistlerin akın edeceğini düşünüyoruz. Çünkü hakikaten Mardin de bu potansiyeli kaldırabilecek sektörler ve oteller mevcut. Turist demiyoruz aslında misafirlerimizin rahatlıkla gidebilecekleri alternatif bir sürü eğlence sektörümüz açıldı. Şu anda pandemiden dolayı da kapalı oldukları için yeni açılacak olanlar var. Açılacak olan 5 yıldızlı otelimiz var şu an aktif hale gelmiş. İnşaatı tamamıyla bitmiş sezona hazırlığını bitirmiş otellerimiz var. Pandemi sürecinden dolayı işler ağırlaştı. Şu anda martın sonunda nisanda aktif hale gelebilecek 3-5 işletmemiz var. Midyat’ta ciddi atılımlar yapıldı. Nusaybin’de keza çok iyi atılımlar yapıldı. Biz 2021 yılında çok umutluyuz. İnşallah 2020’nin acısını 2021’de çıkartacağımızı düşünüyoruz. 2019’da 700 bine yakın bir konaklamamız vardı” diye konuştu.

“Hedef minimum 1 milyon konaklama”

Hedeflerinin minimum 1 milyon kişinin kentte konaklaması olduğunu dile getiren Gürgör, “Biz hedefimiz minimum 1 milyon konaklama. Mardin’de de çok güzel şeyler oluyor şu anda. Özel müzeler Mardin kültürünü, tarihini anlatan özel müzeler kurulmaya başlandı. Otellerimiz aktif hale gelmeye başladı. Aşı umuduyla 2021 yılında burada 1 milyon misafirimizi ağırlayacağımızı umut ve hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Tarihi revaklı çarşı esnaflarından Geylani Nuhoğlu ve Ahmet Özcan da aşıdan dolayı umutlu olduklarını turizmin yeniden canlanmasını istediklerini belirtti.

Esnaf Adnan Sağlam ise turizmin canlanmasıyla ekonominin de canlanacağını söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.