Mardin Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mardin’de sürdürülebilir şehirler toplantısı yapıldı

MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖNCÜLÜĞÜNDE ÖNÜMÜZDEKİ 5 YILLIK SÜREÇ İÇERİSİNDE KENTTE HAYATA GEÇİRİLECEK ORTA VADELİ FİNANS VE YATIRIM PROGRAMININ ELE ALINDIĞI ‘SÜRDÜRÜLEBİLİR ŞEHİRLER PROJESİNDE’ SON FAZ TOPLANTILARI YAPILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mardin’de sürdürülebilir şehirler toplantısı yapıldı
134 views
22 Ekim 2021 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde önümüzdeki 5 yıllık süreç içerisinde kentte hayata geçirilecek orta vadeli finans ve yatırım programının ele alındığı ’Sürdürülebilir Şehirler Projesinde’ son faz toplantıları yapıldı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi koşullarında başarılı hizmet sunmak için çalışmalarını sürdüren Mardin Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan İLBANK, Dünya Bankası ve Avrupa Birliği’nin destekleriyle fonlanan Sürdürülebilir Şehirler Projesi çalışmasının son faz toplantıları Büyükşehir Belediyesi Sanat Akademisi binasında gerçekleşti. Mardin Büyükşehir Belediyesi Sanat Akademisinde yapılan toplantıya, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları, kurum müdürleri, ilgili kurumların yetkilileri ile MARSU’nun teknik personeli katılım sağladı. Büyükşehir Belediyesi İç Denetçi Bilal Vural, yaptığı açılış konuşmasında, özellikle son dönemde küresel modern yaşamın sürdürülebilir kılınması adına uluslararası politikalarında ülkemizde hızlıca icraya dökülmesinin çok önemli olduğunu belirterek önümüzdeki dönemde aynı zamanda Mardin Büyükşehir Belediyesinin de söz konusu proje kapsamında uygulamaya alınan Orta Vadeli Finans ve Yatırım Programının (OVKP) önemli çıktıları olacağını söyledi.

Toplantı, Mardin’in makroekonomik tüm finans kriterleri masaya yatırılarak kentin yaşanılabilir doğasına, tarihine ve kadim kültürüne hizmet edebilecek yatırım projeleri üzerinde duruldu. Özellikle kurumun sürdürülebilirliğinin sağlanmasına stratejik yaklaşımla plan ve programlar marifetiyle katma değer katacağı 5 yıllık taslak bir Orta Vadeli Finans ve Yatırım Programı çıkarılarak Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş ve Genel Sekreter Murat Süzen’e sunulmak üzere son buldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.