Mardin Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mardin’de “Oyun Terapisi Eğitimi” verecekler

ARTUKLU MARDİN REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ VE İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ (İGÜ) İŞ BİRLİĞİNDE, ÇOCUK MERKEZLİ OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİ DÜZENLENİYOR. ÜÇ GÜN SÜRECEK EĞİTİMLER, MARDİN’DEKİ TÜM PSİKOLOJİK DANIŞMANLARIN KATILIMINA AÇIK OLARAK GERÇEKLEŞECEK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mardin’de “Oyun Terapisi Eğitimi” verecekler
152 views
04 Ekim 2021 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Artuklu Mardin Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) iş birliğinde, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi düzenleniyor. Üç gün sürecek eğitimler, Mardin’deki tüm psikolojik danışmanların katılımına açık olarak gerçekleşecek.

11 – 13 Ekim tarihleri arasında, tüm psikolojik danışmanların katılımına açık olarak düzenlenecek Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimleri, Mardin’de başlıyor. Psikoterapist ve Psikolojik Danışman Elif Macit tarafından verilecek eğitimler, Artuklu Mardin Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve İstanbul Gelişim Üniversitesi tarafından düzenleniyor.

“Yetişkinlerde yapılan terapi şekli çocuklara uymaz”

Oyun terapisinin önemi hakkında konuşan Psikoterapist ve Psikolojik Danışman Elif Macit, çocukların duygularını anlamlandırmada ve konuşmada yetişkinlerden farklı olduğunu söyleyerek, yetişkinlerde yapılan terapi şeklinin çocuklara uymayacağına vurgu yaptı.

“Çocuk, oyun ortamında duygularını daha kolay ifade eder”

Çocukların kendilerini en rahat ifade edebildikleri ortamın ‘oyunlar’ olduğunun altını çizen Macit, “Oyun ve oyuncaklar aracılığıyla çocukların ihtiyaçlarını ifade etmelerine yoğunlaşan yönteme oyun terapisi diyoruz. Çocuğun alışkın olduğu oyun ortamında, yaşadıklarını ve duygularını ifade etmesi daha kolay olur. Oyun terapistleri, çocuklar için güvenli bir ortam oluşturmak üzere eğitim aldıkları için çocukları istedikleri gibi oynamaya cesaretlendirirler” diye konuştu.

Eğitimler yüz yüze olarak gerçekleşecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.