Mardin Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mardin’de Altyapı Koordinasyon Toplantısı yapıldı

HAZİRAN AYI ALT YAPI KOORDİNASYON MERKEZİ (AYKOME) TOPLANTISINDA, ARTUKLU, KIZILTEPE, SAVUR, ÖMERLİ, MAZIDAĞI VE DARGEÇİT İLÇELERİNDE DOĞALGAZ ÇALIŞMALARININ DEVAM EDECEĞİ NUSAYBİN VE MİDYAT İLÇELERİNDE İSE YAKLAŞIK 50 KİLOMETRELİK ENERJİ HATTININ YER ALTINA ALINACAĞI BELİRTİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mardin’de Altyapı Koordinasyon Toplantısı yapıldı
182 views
19 Haziran 2021 - 13:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haziran ayı Alt Yapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) toplantısında, Artuklu, Kızıltepe, Savur, Ömerli, Mazıdağı ve Dargeçit ilçelerinde doğalgaz çalışmalarının devam edeceği Nusaybin ve Midyat ilçelerinde ise yaklaşık 50 kilometrelik enerji hattının yer altına alınacağı belirtildi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Cebrail Aslan’ın başkanlığında, Mazıdağı Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhsin Duran Kalkan, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, MARSU Genel Müdür Vekili Abdüsselam Altunkaynak, ilgili daire başkanları, kurum müdürlerinin katılımlarıyla Haziran ayı Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) toplantısı Kent A.Ş toplantı salonuna yapıldı. Toplantı, AYKOME Şube Müdürü Esat Ertaş’ın görüş ve önerilerini sunması ile başladı. Daha sonra söz alan yetkililer, kendi kurumlarının altyapı çalışmaları konusunda katılımcıları bilgilendirdi. 2021 yılı içerisinde ilçelerde yapılacak elektrik, doğalgaz ve altyapı çalışmaları üzerinde durularak yapılacak çalışmalar bir takvime bağlandı. Buna göre; Kızıltepe’de 90 kilometre, Savur’da 1 kilometre, Ömerli’de 1 kilometre, Dargeçit’te 3 kilometre, Mazıdağı’nda 500 metre, Artuklu’da 2 kilometre doğalgaz çalışması yapılacak. Dicle EPSAŞ, Nusaybin’de 30 kilometre ve Midyat’ta 20 kilometrelik enerji hattını yer altına alacak. Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU) ise, Ömerli ilçesinde başlatmış olduğu yağmur suyu drenajı, kanalizasyon ve içmesuyu hattını 2021 yılı içerisinde tamamlayacak. Kızıltepe ilçesinde ise devam eden içmesuyu projesinin yaklaşık 50 kilometrelik kısmını tamamlayacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.