Mardin Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kente tayinciler ve öğrenciler gelmeye başlayınca ev sahipleri kira fiyatlarını arttırdı

ŞEHRİN NÜFUSU TAŞIYAMAZ HALE GELDİĞİNİ SÖYLEYEN EMLAKÇI KADİR DÜNDAR, “DIŞARIDAN GELEN MEMURLAR, ÖĞRENCİLER, ÖĞRETMENLER VE YERLİ HALKTAKİ NÜFUS ARTINCA ARTIK ŞEHİR NÜFUSU TAŞIYAMAZ DURUMA GELDİ. DURUM BÖYLE OLUNCA BİR GAYRİMENKUL NE KADAR AZ BULUNABİLİYORSA, BU KADAR DEĞER KAZANIYOR VE BUNDAN DOLAYIDIR Kİ MAALESEF DAİRE FİYATLARI İNANILMAZ DERECEDE YÜKSELMEYE BAŞLADI. ÇOK FAHİŞ RAKAMLAR, İNANIN ARTIK 10 KİŞİDEN 1 KİŞİ DAİRE SATIN ALAMIYOR. ÇÜNKÜ MAALESEF NAKİT YOK ZATEN NE ESNAF TANE MEMUR DA HİÇ KİMSEDE NAKİT KALMADI DİYEBİLECEK DURUMDAYIZ. KREDİ İLE ALMAK İSTİYORLAR. BU KEZ KREDİDE 2-3 KAT YÜKSELİYOR. BİR DAİRE BANKAYA BİR DAİRE EV SAHİBİNE ÖDENİYOR. ZATEN DAİRE FİYATLARI 2-3 KATINA YÜKSELMİŞ. O YÜZDEN ALIM-SATIM KONUSUNDA ÇOK BÜYÜK PROBLEMLER VAR. 5 YILDIR EMLAKÇIYIM İNANIN DÜŞÜK FİYATLARI GÖRDÜM” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kente tayinciler ve öğrenciler gelmeye başlayınca ev sahipleri kira fiyatlarını arttırdı
155 views
20 Ekim 2021 - 0:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mardin’e öğrenciler ve tayinciler gelmeye başlayınca ev sahipleri satılık ve kiralık evlerin fiyatlarına zam yaptı.

Mardin’e iş ve eğitim nedeniyle her yıl birçok insan geliyor. Şehre yerleşmek için gelen insanlar konut sıkıntısı yaşıyor. Memur ve öğrencilerin gelişini fırsat bilen ev sahipleri satılık ve kiralık evlere zam yapıyor. Emlakçı Kadir Dündar, şehirde bulunan konutların artan nüfusu taşıyamaz hale geldiğini belirtti. Şehrin nüfusu taşıyamaz hale geldiğini söyleyen emlakçı Kadir Dündar, “Dışarıdan gelen memurlar, öğrenciler, öğretmenler ve yerli halktaki nüfus artınca artık şehir nüfusu taşıyamaz duruma geldi. Durum böyle olunca bir gayrimenkul ne kadar az bulunabiliyorsa, bu kadar değer kazanıyor ve bundan dolayıdır ki maalesef daire fiyatları inanılmaz derecede yükselmeye başladı. Çok fahiş rakamlar, inanın artık 10 kişiden 1 kişi daire satın alamıyor. Çünkü maalesef nakit yok zaten ne esnafta ne memurda hiç kimsede nakit kalmadı diyebilecek durumdayız. Kredi ile almak istiyorlar. Bu kez kredide 2-3 kat yükseliyor. Bir daire bankaya bir daire ev sahibine ödeniyor. Zaten daire fiyatları 2-3 katına yükselmiş. O yüzden alım-satım konusunda çok büyük problemler var” dedi.

“Şu an çok fahiş rakamlar gördüm”

Oturulabilecek güzide 3+1 dairenin maksimum bedelinin 250-300 bin lira olması gerektiğini belirten Dündar, “Ama maalesef şu an 500-600 bin liradan aşağı bulunamıyor. Sebebi tamamen insanların fırsatçılığıdır. Tayinci ve öğrencilerin gelişi ile fiyatlar yükseldi. Çok değil bundan 7-8 ay önce bir kiralık dairenin fiyatı maksimum 1000-bin 100 lira iken tayinciler gelmeye başlayınca maalesef insanların yine fırsatçılığı devreye giriyor burada, bin 600-bin 700’lerden bahsediyoruz şu anda. Akıl alır gibi değil. Mardin’de boş ev inanın hiç yok denecek kadar az” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.