Mardin Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İlçe belediyesinden hizmet görmeyen çarşı esnafı dertlerine çare arıyor

MARDİN’İN ARTUKLU İLÇESİNDE BELEDİYEDEN HİZMET GÖRMEYEN ÇARŞI ESNAFI DERTLERİNE ÇARE ARIYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İlçe belediyesinden hizmet görmeyen çarşı esnafı dertlerine çare arıyor
168 views
06 Ağustos 2021 - 13:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mardin’in Artuklu ilçesinde belediyeden hizmet görmeyen çarşı esnafı dertlerine çare arıyor.

Tarihi çarşı esnafı Artuklu Belediyesinden beklediği hizmeti göremeyince dertlerine çare aramaya başladı. Esnaf, gelen yerli ve yabancı turistlerin gördükleri kötü manzara karşısında rahatsız olduklarını belirtti. İstediği çöp kovasını Artuklu Belediyesinden alamadığını iddia eden Uğur Şimdi, çöp kovasını büyükşehir belediyesinden alıp kendisinin getirdiğini söyledi. 20 yıldır esnaf olan Şimdi, “Bir Mardinli olarak bu çarşıya yapılan hizmetlerden memnun değilim. Halk olarak da memnun değiliz. Gelen misafirimizi burada iyi karşılayamıyoruz. Çünkü çarşının hijyeni ve temizliği yok. Bir çöp kovasını dahi buraya dikemiyorlar. Çevre aydınlatması yok. Şikayetlerimizi Artuklu Belediyesi’ne ilettik. Bakarız, olur, hallederiz dediler. Ama gelip buraya el atmadılar. Denetimsizlik, sorumsuzluk hat safhada. Burası turizm kenti. Çarşı köy hayatına dönmüş. Gelen yerli ve yabancı misafirlerimiz, rahatsız oldukları için buranın kötü manzarasını sosyal medyada alaycı yayınlıyorlar. Biz de bundan rahatsız oluyoruz. Bu hepimizin ayıbı, belediyenin ayıbı, Mardin halkının ayıbı. Sorumsuzluk ve denetimsizlik var. Bu durum gerçekten hoş değil içler acısı” dedi.

Çöp kovası için Artuklu Belediyesinden ricada bulunduğunu ifade eden Şimdi, “Artuklu Belediyesi getirmez oldu. Belediye buranın denetimsizliğini, sorumsuzluğunu bildiği halde çöp kovasını getirmedi. Kendi gücümle büyükşehir belediyesinden alıp buraya getirdim. Çünkü bu hepimizin ayıbı, rezaleti ve eksikliğidir. Biz bundan dolayı da şikayetçiyiz. Bir çöp kovasının bir kıymeti yok. Ama gel gelelim belediyenin üzerine düşen vazifeyi yapmamasından biz yakınıyoruz. Saat 16.00-17.00 arasında burası adeta köy yollarına benzer. Buraya gelen turistlerimiz buradan kaçar oluyor. Burnunu, ağzını, yüzünü, gözünü tutuyor ve gidiyor. Çünkü buranın kasaplarının çöpü, akan suları, çarşıyı doldurur. Kötü kokudan ve kötü manzaradan dolayı hepimiz rahatsız oluyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.