Mardin Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dünyanın ilk üniversitesi Nisibis Akademisi belgeselinin galası yapılacak

NUSAYBİN KAYMAKAMLIĞI, NUSAYBİN BELEDİYESİ VE İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ İŞ BİRLİĞİNDE DÜZENLENEN ATÖLYEDE NUSAYBİNLİ LİSE ÖĞRENCİLERİ ÇEKTİĞİ “NİSİBİS BELGESELİ GALASI” YAPILACAK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dünyanın ilk üniversitesi Nisibis Akademisi belgeselinin galası yapılacak
120 views
18 Aralık 2021 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mardin’in Nusaybin Kaymakamlığı, Nusaybin Belediyesi ve İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ)Güzel Sanatlar Fakültesi iş birliğinde düzenlenen atölyede Nusaybinli lise öğrencilerinin çektiği ’Nisibis Belgeseli’ galası yapılacak.

Nusaybin’de bulunan dünyanın ilk üniversitesi Nisibis Akademisi – Mor Yakup Kilisesi Belgeseli, 12-13-14 Kasım tarihlerinden Nusaybin’de kurulan Film Atölyesine katılan öğrenciler tarafından çekildi. Atölyenin proje yürütücülüğünü, İGÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükran Güzin Ilıcak Aydınalp ve Doç. Dr. Nagihan Çakar Bikiç, atölye yürütücülüğünü, Öğretim Görevlisi Yönetmen Ahmet Bikiç ve Dr. Öğr. Üyesi Emre Doğan yaparken, teknik ekipte ise Araştırma Görevlisi Okan Kırbacı yer aldı. 3 gün süren atölyede, Nusaybin’de özellikle ailesinde üniversite eğitimi almış bir bireyin bulunmadığı lise öğrencileri katılım sağladı.

Belgeselin galası 18 Aralık 2021 Cumartesi günü yapılıyor

Nusaybin’de çekimleri biten belgeselin İstanbul’da yapılan kurguları tamamlandı. Nisibis Belgeseli galası 18 Aralık Cumartesi Günü Saat 19:00’da Nusaybin Mitanni Kültür Merkezinde yapılarak izleyicinin beğenisine sunulacak. İlçede ilk defa yapılacak gala için tüm hazırlıklar tamamlandı.

Dünyanın ilk üniversitesinin Nusaybin’de olduğunu tanıtmak amacıyla böyle bir çalışma yaptıklarını bildiren Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, ilçede ilk defa bir belgesel galasının yapılacağını belirtti. Nisibis belgeselinin çekimleri için iş birliğinde bulunan İstanbul Gelişim Üniversitesi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür eden Kayabaşı, vatandaşları Nisibis Belgeseli galasına davet etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.