Mardin Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Artuklu Üniversitesi, Özgür Halep Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı

MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ VE ÖZGÜR HALEP ÜNİVERSİTESİ ARASINDA KARŞILIKLI İŞBİRLİĞİNİ VE ORTAK ANLAYIŞI TEŞVİK ETMEK, GELİŞTİRMEK AMACIYLA EĞİTSEL VE BİLİMSEL İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Artuklu Üniversitesi, Özgür Halep Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı
262 views
08 Ocak 2021 - 14:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mardin Artuklu Üniversitesi ve Özgür Halep Üniversitesi arasında karşılıklı işbirliğini ve ortak anlayışı teşvik etmek, geliştirmek amacıyla eğitsel ve bilimsel işbirliği protokolü imzalandı.

İki üniversite arasında ortak bilimsel çalışmalar, bilim insanları ve öğrencilerin akademik değişim programları gibi birçok alanda mutabakata varılan işbirliği protokolü, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve Suriyeli Muhalif ve Devrimci Güçler Koalisyonu Eğitim Bakanı Huda Al-Absi tarafından imzalandı. Yakın zamanda akademik ziyarette bulunan Özgür Halep Üniversitesi heyeti ile yaptıkları olumlu temaslar neticesinde bilimsel işbirliğini daha ileriye götürüp geliştirmek amacıyla eğitim işbirliği protokolünün hazırlanarak imzalandığını belirten MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, “Ülke olarak kardeş Suriye halkının daima yanındayız. Üniversite olarak akademik ve bilimsel anlamda da her zaman onların yanında olacağız. Bugün imzaladığımız protokol gereği iki üniversite arasında ortak bilimsel çalışmalar, bilim insanları ve öğrencilerin akademik değişim programları, ortak seminer, panel, konferans, çalıştay ve kültürel etkinlik organizasyonları gibi birçok alanda mutabakata vardığımızı belirtmek isterim. Yapılacak ortak çalışma ve projelerden, kısa sürede olumlu sonuçlar alacağımıza inanıyorum” dedi.

Özgür Halep Üniversitesinden mezun olan öğrencilerin gerekli koşulları sağladıklarında Mardin Artuklu Üniversitesinde yüksek lisans programına kabul edilebileceklerini belirten MAÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Süleyman Şanlı, “Özgür Halep Üniversitesinde okuyan öğrenciler gerekli şartları sağladıklarında, Mardin Artuklu Üniversitesi lisans ve ön lisans programlarına yatay geçiş sağlayabilecekler. Özgür Halep Üniversitesinin farklı kampüslerinde, MAÜ’ye ait TÖMER Merkezleri açılarak TÖMER eğitimleri için sınıflar tahsis edilecek. Mardin Artuklu Üniversitesinin ülkemizin birçok şehrinde düzenlediği YÖS ve TÖMER sınavları Özgür Halep Üniversitesinde de yapılabilecek” diye konuştu.

Ortak çalışma ve projeler kapsamında birçok çalışmanın var olduğunu aktaran Doç. Dr. Şanlı, Özgür Halep Üniversitesi öğrencilerine takviye amaçlı internet üzerinden çeşitli derslerin ve kursların verilebileceğini ve üniversitenin öğrencileri arasından seçilecek başarılı öğrencilerin belli bir süre için Mardin Artuklu Üniversitesine misafir öğrenci olarak kabul edilebileceklerini sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.